Wymiana szybki w Sony

Kupując konkretny model smartfona rzadko zastanawiamy się, czy po ewentualnym uszkodzeniu, da się go łatwo naprawić. To błąd. Bowiem jeśli naprawa nie jest prosta, może nas narazić na większe koszty.
Na szczęście w smartfonach Sony można wymienić szybkę i ekran LCD. Można zlecić naprawę w ramach gwarancji, która jednak nie zawsze będzie uwzględniona. Można też oddać telefon do serwisu. Przy wymianie wyświetlacza w Sony Xperia Z nie musimy się martwić o działanie przycisków (np. power czy volume), czy czujnika zbliżeniowego. Trzeba jednak pamiętać, że w tym modelu nie ma możliwości oddzielenia ekranu dotykowego i wyświetlacza LCD, dlatego trzeba wymienić całość. Model Sony Xperia Z jest fabrycznie wodoszczelny, jednak po wymianie wyświetlacza, serwisy nie gwarantują, że będzie tak nadal. Gwarancja wodoszczelności udzielona przez producenta ma charakter jedynie warunkowy i uzależniona jest m.in. od stanu uszczelek.
Na forach internetowych można znaleźć informacje, że w smartfonach Sony można wymienić samą szybkę. Niestety samodzielna próba odklejenia digitizera najprawdopodobniej skończy się porażką i uszkodzeniem całego wyświetlacza. Żaden serwis nie podejmie się takiej czynności. Jeśli zależy nam na ograniczeniu kosztów, mniej ryzykowną opcją wydaje się być samodzielna wymiana całego wyświetlacza. Nie mniej jednak i do niej trzeba się odpowiednio przygotować. Mimo, że w internecie można znaleźć wiele tutoriali jak samodzielnie naprawić telefon/wymienić wyświetlacz, bez odpowiedniego przygotowania się nic nie osiągniemy.
Z pewnością trzeba ocenić swoje siły na zamiary. Kiedy zdecydujemy się na naprawę, na pewno trzeba zakupić nowy moduł wyświetlacza do smartfona Sony. Można taki kupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i przez internet. Ponadto trzeba się zaopatrzyć w zestaw narzędzi do naprawy smartfona. Oprócz tego warto przygotować przyjazne miejsce pracy, Powinno się składać z jasnego blatu i dobrej lampy, która zapewni doskonałą jasność. Dopiero tak przygotowani, możemy zabrać się do naprawy. Jak to zrobić? W sieci można znaleźć wiele tutoriali dla różnych modeli, zarówno polsko jak i angielskojęzycznych.

Podobne tematycznie artykuły znajdziesz pod adresem http://naprawiphone.pl/zepsuty-iphone-dostaniesz-nowy/