Topowe modele Sony

Sony, czyli największy japoński producent elektroniki, nie tylko znany jest z konsoli PlayStation czy telewizorów trójwymiarowych, ale też ze smartfonów. Najbardziej znane są te, z serii Xperia. Na które warto zwrócić uwagę?
Tak naprawdę wszystkie modele Xperii są godne polecenia. Dużą ich zaletą jest wodoszczelność i pyłoszczelność, a także duża rozdzielczość ekranu. Sony Xperia XZ Premium to flagowiec z 2017 roku. Posiada 8-rdzeniowy procesor Snapdragon 2,45 GHz, 64 GB miejsca na dane i 4 GB pamięci RAM, pojemną baterię i wyświetlacz 5,5-cala. Dzięki temu, że ekran i plecki urządzenia pokryte są szkłem Corning Gorilla Glass 5, ryzyko uszkodzenia smartfona znacznie spada. Warto też dodać, że Sony Xperia XZ Premium to pierwszy smartfon, który wykorzystuje warstwowy typ matrycy Exmor RS ze zintegrowaną warstwą pamięci. To plus system Motion Eye pozwalają na nagrywanie Slow Motion w 960 klatkach na sekundę przy jakości 720p. Dodatkowo można go kupić w całkiem przystępnej cenie.
Atrakcyjna wizualnie Sony Xperia XA dzisiaj może być zaliczana do grona kultowych. Posiada wąskie boczne ramki i szkła 2.5D. Dzięki temu front Xperii XA jest szczelnie wypełniony wyświetlaczem i bardzo łagodnie przechodzi w zaokrąglone metalowe boki obudowy. Tutaj trzeba zaznaczyć, że jako jeden z niewielu modeli Sony, nie jest wodoszczelna. Posiada 5-calowy wyświetlacz z szerokokątną matrycą IPS o rozdzielczości 1280 na 720 pikseli. Jeśli chodzi o aparat, mamy tu do dyspozycji 13-megapikselowy aparat wykorzystujący przetwornik obrazu Exmor RS (1/3″) z przesłoną f/2 oraz diodą doświetlającą. Sony dodał też hybrydowy autofokus oraz rozbudowaną aplikację.
Świetna jest też Sony Xperia XZs. Posiada wyświetlacz o przekątnej 5,2 cala z bardzo grubą ramką górną i dolną, zwiększona pamięć czy jaśniejszy wyświetlacz niż w Xperii XZ. Została też wyposażona w świetny, 19-megapikselowy aparat. Użytkownicy są też zadowoleniu z trybu super slow motion z 960 klatkami na sekundę, ale jego wadą jest to, że klipy są bardzo krótkie. Z 0,182 sekundy materiału w czasie rzeczywistym powstaje około 6-sekundowy film.