Opinie na temat smartfonów Sony

Zastanawiając się nad zakupem nowego smartfona, sprawdzamy nie tylko dane techniczne. Przede wszystkim kierujemy się opiniami innych użytkowników. Popularność urządzeń Sony ostatnio spada, ale czy to znaczy, że ich produkty mają słabe opinie?
Na pierwszy ogień niech idzie Sony Xperia Z. Flagowy smartfon chińskiego producenta charakteryzuje się wytrzymałą baterią, ale też tak jak inne smartfony, wodoszczelnością. Świetnie też prezentuje się wizualnie, bowiem cały przód i tył obudowy wykonane są hartowanym szkłem o podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne. Co sądzą o niej użytkownicy? Szczerze go polecają. Na forach można znaleźć opinie, że telefon regularnie zalicza upadki i nic się z nim złego nie dzieje. Telefon jedynie nagrzewa się w czasie intensywnego użytkowania, np. w czasie gier czy długotrwałego oglądania filmów. Można też znaleźć opinie, że głośnik jest słabej jakości.
Sony Xperia X nie wyróżnia się stylistyką na tle innych smartfonów marki. Jedyną nowością są plecki wykonane z metalu. Telefon nie jest wodoszczelny, ale posiada 5-calowy ekran LCD IPS, procesor Snapdragon 650 oraz układ graficzny Adreno 510. Sony Xperia X otrzymała również  3 GB pamięci operacyjnej. Przy tym telefonie opinie użytkowników są podzielone. Jedni są zachwyceni, chwalą płynność działania. Z drugiej strony słyszy się o nagrzewaniu telefonu i słabej baterii, która trzyma tylko kilka godzin.
Z kolei Sony Xperia XZ2 to tegoroczny flagowiec marki. Producent w końcu zdecydował się na zastosowanie proporcji ekranu 18:9.5,7-calowy ekran o rozdzielczości Full HD robi wrażenie, a dodatkowym elementem zaskoczenia są już nie tak grube ramki. „Nowy smartfon dla miłośników Sony” – tak został przedstawiony ten model w czasie prezentacji. Klienci bardzo chwalą nowy design Ambient Flow zastępujący Loop Surface. W końcu Sony zaczęło podążać za upodobaniami klientów. Użytkownicy też mówią, że telefon świetnie trzyma się w ręce, jest szybki i się nie zawiesza.
Zdanie na temat smartfonów Sony jest podzielone. Urządzenia znajdują swoich fanów, jak i przeciwników. Ostatnia zmiana designu, choć idzie w kierunku światowej mody, też nie wszystkim przypadła do gustu. Niektórym po prostu podobają się kanciaste ramki, ostre krawędzie i płaski tył.